Premte, Korrik 29, 2016

Korfuz-Pushimet e Veres 2012

Ishulli i Korfuzit.

Ofertat me te mira per pushimet e veres.

Rezorte Familjare All Inclusive prane plazheve.

Gjire te mahnitshem per tu eksploruar, Paleokastrica, Agios Gordios, Kalami etj.

LISTA E HOTELEVE NE KORFUZ..>>

Harta e detajuar e Korfuzit..>>

Ishulli I Korfuzit

Korfuzi eshte ishuli I dyte e I madh I grupit te ishujve Ionian dhe ndodhet shume prane bregdetit jugor te Shqiperise.

Mund te arrihet ne 2 menyra:

Nga Saranda me traget. http://finikas-lines.com/

TRANSPORTI
TIRANE - KORFUZ - TIRA

Nisja dt. 2 Qershor per 7 Nete

HOTELE 3* 320 euro/person All Inclusive + transport

Hotelet e vlefshem:

  1. Roda Garden Village, 3*Roda
  2. Summertime Village, 3*Sidari
  3. Corfu Sea Gardens, 3*Kavos

HOTELE 4* -  445 euro/person All Inclusive + transport

Hotelet e vlefshem:

  1. Primasol Ionian Sun 4*, Benitses
  2. MareBlue Beach Resort 4*, Agios Spyridon
  3. MareBlue Aeolos Beach 4*, Benitses
  4. Rosa Bella Suite & SPA 4*, Ermones

HOTELE 5* -  585 euro/person All Inclusive + transport

Hotelet e vlefshem:

  1. Mitsis Roda Beach Resort&SPA 5*, Roda

CMIMI 80 EURO (VAJTJE - ARDHJE)

Ne cmim persfshihen:

  • Transporti me autobuz nga Tirane deri ne Hotel ne Korfuz dhe Kthim ne Tirane

  • Bileta e tragetit te shpejte nga Saranda (30 min) ne Korfuz dhde kthim ne Sarande

 NISJA NGA TIRANA ME AUTOBUZ

Nisjet ne QERSHOR 2,9,16,23,30
Nisjet ne KORRIK 7,14,21,25,28
Nisjet ne GUSHT 1,4,8,11,15,18,22,25,29
Nisjet ne SHTATOR 1,4,8

2 Qershor - 20 Korrik
Cdo te SHTUNE 02.00 mengjes

(Trageti) Saranda – Corfu-10:30 dhe 16:00
(Trageti) Corfu – Saranda-09:00 dhe 18:30

21 Korrik - 8 Shtator
Cdo te SHTUNE dhe  MERKURE  02.00 mengjes

(Trageti) Saranda – Corfu-09:00 dhe 10:30 dhe 16:00
(Trageti) Corfu – Saranda-09:00 dhe 13:00 dhe 18:30

Nga Igoumenitsa me traget.

(Nisje cdo ore, udhetimi zgjat 1 ore 45 min) kliko ketu per oraret..>>

Korfuzi eshte nje nga destinacionet me te njohura te Greqise I cili vizitohet pothuaj gjate gjithe vitit nga turiste nga e gjithe bota.

Me nje reliev malor ne qender 998 m mbi nivelin e detit, I cili zbutet duke iu afruar brigjeve te detit, Korfuzi ofron nje shumllojshmeri panoramash natyrore te mrekullueshme. Qyteza dhe fshatra te vogla karakteristike ku ndjehet gjalleria tipike mesdhetare mirepresin turistet ne te githa stinet e vitit. Pavaresisht relievit shkembor, ne Korfuz mund te gjeni disa nga gjiret dhe plazhet me te bukura te mesdheut me rere te ashper dhe uje te kristalte.

Nder plazhet ranore me te mira te korfuzit mund te permendim Glyfada, Agios Gordios, Acharavi, Agios Georgios,etj.

Hotelet dhe resortet turistike ofrojne per turistet te gjitha sherbimet dhe lehtesirat per te kaluar pushime sa me te kendshme, argetuese dhe ralaksuese ne te njejten kohe. Parqe me gjelberim, pishina me uje deti dhe uje te embel, kende lojrash dhe klube argetimi per femijet, ushqime cilesore te fresketa, bare lokale, taverna, disko.

Dhe per jeten e nates qyteti I Korfuzit ofron nje shumllojshmeri disko, pub-e dhe bare.

Nese deshironi te mos e kaloni te gjithe diten ne ambjentet e hotelit apo te resortit tuaj, atehere ka nje shumllojshmeri zgjedhjesh per ekskursione, me anije apo autobuza, ne ishujt, gjiret dhe fshatrat me te bukura te Korfuzit. Nje vizite ne Keshtjellen e qytetit te vjeter te Korfuzit, ne Palokastrica apo ne nje nga ishujt e vegjel perreth mund tua bejne shume interesante diten.

Nuk mund te mos permendim Tavernat Greke, te cilat ofrojne prodhime te fresketa deti, gatime tradicionale greke dhe mesdhetare dhe vererat me te mirenjohura.