Shtune, Janar 31, 2015

Fundjave ne Korfuz 16-19 Qershor

Fundjave ne Korfuz

3 Nete - 4 dite (16-19 Qershor)

199 Euro/person
Hotel 5* mengjes+darke

Ne pakete perfshihen:

  • 3 nete Akomodim ne Corfu Holiday Palace 5* mengjes+darke
  • Bileta e tragetit Sarande-Korfuz-Sarande
  • Transfertat me autobuz Port-Hotel-Port
  • Tansferte me autobuz Hotel - Paleokastrica
  • Transferte me autobuz Paleokastrica-Hotel ne mbasdite
  • Ekskursion me autobuz ne Achillion Palace (Rezidenca e Sisit)
  • Transferte vajtje-ardhje me autubuz Hotel-Aqualand-Hotel
  • Assitence dhe guide nga Agjensia

Ne cmim nuk perfshihet:

  • Transporti nga Tirane-Sarande-Tirane sepse eshte menduar qe kjo pjese e transportit te behet me mjetet personale individualisht
  • Biletat e hyrjes ne Aqualand (25 eur per te rriturit dhe 18 eur per femijet)

Programi:

Data: 16 Qershor (e Enjte)

Nisja me makina individuale ne mengjes, dhe mberritja ne Sarande ne dreke. Nisja nga Saranda me traget ora 16.00.
Mberritja ne portin e Korfuzit reth ores 18.00.
Transfret me autobuz ne Hotel 3 km nga qyteti i vjeter i Korfuzit.
Darka ne hotel
Pas darke e lire per te vizituar qytetin e vjeter te Korfuzit, levzja me transport publik apo taksi.


Data: 17 Qershor (e Premte)

Ekskursion Dite e plote. 09.00 nisja me autobuz Pallati i Akilit (rezidensa e Sisit)
Pas vizites se pallatit te Akilit vazhdojme me autobuz ne qytetin e vjeter dhe gjrin e bukur me nje det jeshil Paleokastrica.
Dite e lire per te Vizituar Manastirin e kodren prane qytetit, Plazh ne gjirin e bukur dhe Dreke ne restorantet buze detit ku krysisht ofrojne prodhime deti, kallamare apo peshk te fresket dhe vere greke.

Kthimi ne 19.00 ne hotel me autobuz. Darka ne hotel, dhe me pas e lire per vizituar qytetin e vjeter, fortifikim e vjeter.

Data: 18 Qershor (e Shtune)

Pas mengjesit transport me autobuz ne  ne Aqua-Land-in e madh te Korfuzit. Kthim ne hotel ora 19.00

Data: 19 Qershor (e diele)

Mengjesi ne hotel. 09.00 Transferta me autobuz nga Hoteli ne Port.
Trageti niset nga Korfuzi ne 09.30. Mberritja ne Sarande ne oren 10.00
Nisja per Tirane me makinat individuale apo te organizuar sipas kerkeses.

Cmimet per turin e Korfuz 3 nete


1 i rritur ne DBL room 199 Euro
Femija 2-12Vj ne dhome me prinder 94 Euro
Personi I 3-te I rritur 169 Euro
Corfu Holiday Palace 5*

2099_corfu-holiday-palace-room
mbrapa  Set 1/3  para
2099_corfu-holiday-palace-room
Aquis-Corfu-Holiday-Palace-
CorfuHolidayPalace1
CorfuHolidayPalace2